0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Моќ се Хранат X-Оската Висок вртежен момент 450 во-lb за Мелење Машина, која е Реверзибилна и Брзина Stepless Прилагодливи автоматиката за Мелење Дупчење & Здодевни Машини(

Моќ се Хранат X-Оската Висок вртежен момент 450 во-lb за Мелење Машина, која е Реверзибилна и Брзина Stepless Прилагодливи

DEN 10418.16
Това е достапна

Износот

Моќта довод на мелење машина е високо-технолошки производ на многу компактен и генијален електромеханички комбинација.Производот е во главно се применливи на високо-брзински универзална рокер-рака фреза, дупчење и здодевни машина, мали мелница и специјални алатни машини.Моќта довод на мелење машина користи независно напојување за да се обезбеди храна моќ за фреза и друга опрема за замена на традиционалната храна менувачот систем на фреза.Производот се користи главно за работните движење на мелничката табелата во X, Y, Z координатата насока на остварување на позитивни и негативни наназад и stepless брзина регулатива, која може целосно да ги замени традиционалните опрема кутија променлива брзина механизам.Тоа е револуционерна иновација за развој на фреза од интегрален тип на дискретни единица.Спецификација : Plug тип : НИ приклучокот за Напојување : AC110 V 50/ 60 HZ Брзина регулатива опсег : 0-180 вртежи во минута Излез момент од сила : 450 во-lb Големина : 280 * 178 * 340mm / 11 * 7 * 13.4 во Инсталацијата големина : кол.16 ~ 20mm / 0.6 ~ 0.8 во Пакет листа : 1 * копче за Храна.

За стоката

Plug type:
US plug
Power supply:
AC110V 50/ 60HZ
Speed regulation range:
0-180 rpm
Output moment of force:
450 in-lb
Size:
280 * 178 * 340mm / 11 * 7 * 13.4in
Installation size:
dia.16 ~ 20mm / 0.6 ~ 0.8in
Package list:
1 * Power Feed :

Слична стока во категоријата