0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
ВНАТРЕШЕН Platinum 2TB NVME SSD+Micro Центар за Intel Core i7-11700K Десктоп Процесор Пакет со ASUS РОГ Strix Z590-E Игри WiFi Плоча

ВНАТРЕШЕН Platinum 2TB NVME SSD+Micro Центар за Intel Core i7-11700K Десктоп Процесор Пакет со ASUS РОГ Strix Z590-E

DEN 22175.76
Това е достапна

Износот

Intel Core i7-11700 K Десктоп Процесор. 8 Јадра 16 Теми; 4.6 GHz до 5.0 GHz Турбо Отклучен; 14 MB Intel Smart Cache; Intel Ирис Xe Графика 32 (Ракета Езеро S); 125 W TDP; LGA1200 Sockets Поддржани, фан или топлина мијалник не се вклучени.ПРОЦЕСОРОТ Поддршка Максимална Капацитетот на Меморијата 128 GB, DDR4-3200 MHz, Без ECC меморија, до 2 меморија канал, 45.8 GB/s max меморија пропусен опсег.Вграден-во Intel UHD Графика 630 (Ракета Езеро), Intel Optane Меморија Поддржани.ASUS РОГ Strix Z590-E Игри Wi Fi 6 E ATX Игри матична Плоча.Неспоредлив Персонализација : ASUS-ексклузивни Аура Sync RGB осветлување, вклучувајќи RGB насловот и Генералот 2 addressable заглавија.ALC4080 со Savitech SV3 H712 засилувач, заедно со DTS Звук Неповрзан и Sonic Студио III.Оптимизиран Термички Дизајн : VRM и алуминиум I/O heatsink, L-облик heatpipe, Тројно одборот М. 2 heatsinks, вклучувајќи М. 2 backplate за подобрување на ладење за PCIe 4.0 М. 2 слот./ Интелигентна Контрола : ASUS-ексклузивни алатки ПИ Overclocking, ПИ Ладење, ПИ Вмрежување и двонасочна ПИ Бучава Cancelation за да се поедностави се постави и да се подобри ефикасноста./ Оптимално Енергетско Решение : 14+2 моќ фази со Pro Cool II моќ конектор, високо-квалитетни алуминиумски chokes и издржливи кондензатори за поддршка на мулти-core процесори.Внатрешен Platinum 2 TB SSD NVMe PCIe Генерација 3.0x4 М. 2 2280 3 D NAND Внатрешни Цврста Состојба Диск, R/W до 3,400/3,000 MB/s, PCIe Изразат 3.1 и NVMe 1.3 Компатибилни, Utimate Игри Решенија (2 TB).Пакетот Вклучува : 1 * Intel Core i7-11700 K Десктоп Процесор 1 * ASUS РОГ Strix Z590-E Игри Wi Fi Плоча 1 * ВНАТРЕШЕН Platinum 2 TB NVME М. 2 2280 NVMe SSD.

За стоката

Слична стока во категоријата