0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Тиква Семе на Нафта 4 мл. Богородица, Нерафинирано Ладно-Цедените Чиста Природна Кожа, Телото И Лицето. Одлично за Ароматерапијата и Повеќе!

Тиква Семе на Нафта 4 мл. Богородица, Нерафинирано Ладно-Цедените Чиста Природна Кожа, Телото И Лицето. Одлично

DEN 191.76
Това е достапна

Износот

Ботаничкото Име : Cucurbita Pepo.Екстракција Метод : Ладно-Цедените.Растенијата Дел : Семе. 100% Чиста Тиква Семе на Нафта - Нашите тиква семе на нафта е богородица, нерафинирано-ладно-цедените, undiluted без додадени состојки.Тестирани за чистота со секоја серија и безбедно за сите типови на кожа.Содржи витамин Е - Обезбедува есенцијални масни киселини - Одлично за чување на кожата здрава.Ботаничкото Име : Cucurbita Pepo Extraction Метод : Ладно Pressed Plant Дел : Seed Often именувани како "црна нафта" или "зеленото злато", Тиква Семе "Богородица" масло е добиено од семето на Styrian тиква, роден во Австрија, но, исто така, на располагање во САД.Иако, тоа е многу повеќе популарна во Европа, каде што таа е ценет по својата кожа лековити својства.Тиква семе на нафта се дава на кожата со Витамин Е, антиоксиданси и есенцијални масни киселини, заедно со каротеноиди, кои се потребни за здрава кожа.Aromatherapists се, исто така, почнуваат да ги вреднуваат ова масло за неговите високи протеини, цинк, и полинезаситени масти.Семки од тиква Превозникот Масло е да стане популарна специјалност на нафта во двете масажа и ароматерапијата.Корисниците може да се очекува рок на траење од 2 години, со соодветни услови на чување (кул, надвор од директна сончева светлина).

За стоката

Слична стока во категоријата