0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Garnier Алое Хидратантен Лицето Магла Лицето Третмани 4.4 fl мл, пакување од 1

Garnier Алое Хидратантен Лицето Магла Лицето Третмани 4.4 fl мл, пакување од 1

DEN 144.00
Това е достапна

Износот

Лицето магла спреј со алое сок за сува кожа, направени со 99 проценти природно изведен состојки.Се соочуваат со спреј е вегетаријанска и се направени без parabens, бои, silicones или сулфати.Лицето магла веднаш хидрира и освежува кожата.Лицето спреј може да се користи како буквар пред шминка или да се освежи пладне.Направени со алое сок, ова лицето магла спреј веднаш хидрира и освежува кожата, дури и по шминка.Ова се соочуваат со спреј со алое сок може да се користи како крем на хидрат, пред да се соочи со шминка како буквар, по шминка за да ги поставите, и во секое време во текот на денот да освежување на кожата.Нема потреба да се измијат.Ова се соочуваат со магла е погодна за сите типови на кожа, дури и сува и чувствителна кожа.Она што го прави природно-изведен значи?Сметаме состојка да биде природно-изведен ако тоа е непроменет од својата природна состојба или има поминато низ обработка сепак, сé уште има повеќе од 50% од неговиот молекуларна структура од неговата оригинална природен извор.Оваа формула се состои од 99% природно изведен состојки.Останатите состојки претставуваат 4% од формулата за да се осигура нејзината sensoriality и зачувување.

За стоката

Слична стока во категоријата