0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
1000 Нога најголемиот Дел Cat5e Столб (ЦМР) Етернет Кабел, AWG 24, 350 Mhz, ETL Наведени 4 Пар Заробени Голи Бакар, Unshielded Извртени Пар(UTP) со Повлече Кутија, Зелена, CableWholesale

1000 Нога најголемиот Дел Cat5e Столб (ЦМР) Етернет Кабел, AWG 24, 350 Mhz, ETL Наведени 4 Пар Заробени Голи Бакар,

DEN 1644.00
Това е достапна

Износот

ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ МРЕЖЕН КАБЕЛ : Нашата Cat5e Ethernet кабли е 24 AWG со 4 Пар (8 диригент) со комбинација на бои : Сино-Бело/Сина; Портокал-Бело/Портокал; Зелено-Бела/Зелена и Кафена и Бела/Браун.Пропусниот опсег тестирани до 350 Mhz.Cat5e заштитените Етернет кабел доаѓа во еден лесен за користење повлече кутија и е идеален за лице бара да се направи на различни patch кабли преку поголем работа или за еден бараат да бидат подготвени да се справи со неочекувани ситуации на мрежна инфраструктура.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ КОМПОНЕНТА : индивидуални проводници се AWG 24 (Американски жица колосек) заробени чист бакар.Cat5e patch кабли се цврсти за да се подобри флексибилноста.Чист бакар проводници обезбеди најдобар сигнал е можно.За УСОГЛАСЕНОСТ на УНИВЕРЗАЛ СО ШИРОКА ПАЛЕТА на БОИ : Нашата Cat5e Ethernet кабли надмине ОВЖС/минлив исхемичен напад-568-C стандард, Моќ над Ethernet (Рое), Voice over IP (Vo IP), и ROHS Согласност.Тоа е ETL Потврдена, УЛ/АДС одобрени.Тоа е на располагање во широк спектар на бои за соодветна боја кодирање.ИДНИНА-ДОКАЗ БРЗИНА И CONNECTIVITY : Овој кабел обезбедува исклучителна пренос перформанси и ниска сигнал загуби.Таа поддржува до 350 Mhz (cat5e) е погоден за Брз Етернет, Gigabit Ethernet, и 10-Gigabit Ethernet.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : Ние сме горди да понуди доживотна гаранција на нашите кабли, adaptors и на повеќето од нашите производи.Надминува ОВЖС/минлив исхемичен напад-568-C стандард.УЛ/АДС Одобрени.ETL Потврдена.Ro HS Согласност. 4 Извртени Пар Диригент.Изолирана Индивидуална Диригент.ЦМР (Стој Номинална) ПВЦ Јакна за Внатрешна Употреба.Висока Густина Полиетилен Изолација.

За стоката

Слична стока во категоријата