0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Фунта Печат CFF1100.800.062.300X20 1100 Јаглерод и Графит со Нитрилна Врзивно Полно Лице Заптивка, 8 Цевка Големина, 1/16 Дебела, Притисок Класа 300#, 8.62 ID, Јаглерод Влакна/Графит/NBR (?

Фунта Печат CFF1100.800.062.300X20 1100 Јаглерод и Графит со Нитрилна Врзивно Полно Лице Заптивка, 8 Цевка Големина,

DEN 2994.00
Това е достапна

Износот

50% Фунта Печат & Снабдување на њу џерси Стил 1100 направени од Јаглерод и Графит со Нитрилна Врзивно има докажано нивната долгорочна сигурност под екстремни услови на работење во текот на многу години.Внимателно ја вметнете заптивка помеѓу парење површини.Рамни подлошки се препорачува да се обезбеди дури и дистрибуција на bolting сила.Фунта Печат & Снабдување Стил 1100 Јаглерод и Графит со Нитрилна Врзивно дихтунзи главните атрибути : топлина и притисок отпорни и супериорна во интензивната топлина, висок притисок, заситен со пареа и топла масла Овие карактеристики се направи Стил 1100 еден од најпознатите универзално применливи запечатување решенија на пазарот денес Стил 1100 производи се обезбеди тесна печат по повтори изложеност на висока топлина и заситени пареа Фунта Печат & Снабдување Стил 1100 е супериорен во однос на вртежен момент задржување намалува истекување стапки, го намалува одржување време, и драстично ја намалува емисијата нивоа Тоа супериорна во одржување на ефикасен печат во текот на притисок и температура флуктуации Фунта Печат е 1100 дихтунзи овозможи подобри оперативните издржливост и продолжен животен век и Отпорни на широк опсег на температури вклучувајќи Максимална Служба на 842 степени F (450 степени C) Притисок Оценка за Континуирана Услуга е 1015 psi (70 бар), и Максимум Служба на 1885 година psi (130 бар) Стисливост - ASTM F36 5 - 15% Обнова - ASTM F36 мин.

За стоката

Слична стока во категоријата