0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Фунта Печат CRG384-04.1600.062.150X25 150# Компресирани Влакна Прстен Заптивка, Biltrite NSF EPDM, 16 x 1/16 Дебела (Пакување од 25)

Фунта Печат CRG384-04.1600.062.150X25 150 Компресирани Влакна Прстен Заптивка, Biltrite NSF EPDM, 16 x 1/16 Дебела

DEN 648.00
Това е достапна

Износот

Како на јануари 4, 2014 тоа е нелегално да се воведе производи во комора за вода за пиење апликации ОСВЕН ако тие не се тестирани и да ги задоволи новата верзија на олово-слободен стандард.Стандардни гумени соединенија кои се користат во дихтунзи и заптивки во вода за пиење апликации, мора да се докаже за да се спречи истекување на штетни загадувачи пред инсталација.Јануари 4, 2011 година, Претседателот Обама го потпиша законодавство ревидирање на дефиницијата на "доведе слободни" во рамките на Безбедна Вода за Пиење Акт (SDWA) На толерира доведе содржина ниво беше драстично намалена на само 025% по пондериран просечен Оваа стрмен пад на прифатливи нивоа на овој опасен contaminant погодени сите производители и дистрибутери на влезот и запечатување компоненти Со грејс период од 36 месеци беше доделена за да се овозможи сите субјекти кои работат во рамките на вода за пиење индустрија за да ги промените нивните залихи во текот на материјал кој ги исполнува новите построги Безбедна Вода за Пиење Акт стандарди јануари 4, 2014 година - Претседателот Обама законодавство отиде во полн ефект, а завршува на грејс период, Како на тој датум, тоа е нелегално да се воведе производи во комора за вода за пиење апликации ОСВЕН ако тие не се тестирани и да ги задоволи новата верзија на олово-слободен стандард Стандард гума соединенија кои се користат во дихтунзи и заптивки во вода за пиење апликации, мора да се докаже за да се спречи истекување на штетни загадувачи пред инсталација NSF е експертиза во сите области на јавниот вода за пиење дава мир на умот која што се смета за суштинско значење да ги споделите со нашите клиенти Стекнување на производот прифаќање е поедноставен кога производ го носи запознаени NSF печат NSF логото е најстариот широко признат и почитуван марка во водата за пиење индустрија Постојат повеќе 155,000 јавноста вода системи во сад Повеќе од 286 милиони Американци пијат вода од заедницата систем секојдневно Вода безбедност се однесува на сите времиња високо Апликации погодени се јавни вода за пиење дистрибуција, вклучувајќи и вода складирање тенкови и акумулации, вода метри и сите поединечни компоненти се Приклучи и запечатување материјали (дихтунзи, лепила, и мазива) Механички уреди (вода метри, вентили, и филтри) Цевки и слични производи (црева и фитинзи) Водоводни системи и уреди (чешми и фонтани за пиење) неметални вода за пиење материјали иоган hydrants.

За стоката

Слична стока во категоријата