0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
MG Хемикалии 4900 SAC305, 96.3% Калај, За 0,7% Бакар, 3% Сребро, Не Чисти Не Чело Лемење, 0.032 Дијаметар, 1 lbs Гајтанот, 454G

MG Хемикалии 4900 SAC305, 96.3% Калај, За 0,7% Бакар, 3% Сребро, Не Чисти Не Чело Лемење, 0.032 Дијаметар, 1 lbs

DEN 1950.48
Това е достапна

Износот

Чистење Флукс јадро е без чисти формулација затоа остатоци не треба да бидат отстранети за типични апликации.Electromigration : помине.Флукс ги исполнува J-STD-004 B.Тоа обезбедува fluxing на активноста која ја промовира брзо мокрење акција и максимална мокрење се шири. Толеранција : +/- 0.Sn содржина : Биланс.Користете го овој лемење каде што ќе го користите нормално лемење.ГОСПОДИНЕ Bellcore (Telecordia) : 6.Густина : 7.Флукс класификација : ORL0.Корозија : помине. Затегнувачка цврстина : 4312 psi.Плукање на флукс-cored лемење : 0.Со содржина : 0.Ag содржина : 2.Користење на синтетички рафинирани смола и многу ефикасни activator дека wets и се шири како РА тип.Легура надминува J-STD-006 C и ги исполнува ASTM Б 32 чистота барања.Лемење се шири : 130 mm2.За 14% повеќе по маса од чело лемење жици.2 проценти .Activator се согласува да Ј-STD-004, REL0.Тврдост, brinell : 15 HB.0 проценти.

За стоката

Слична стока во категоријата