0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Kester Sn62/PB36/2AG .031 Нема Чисти 24-7150-8800

Kester Sn62/PB36/2AG .031 Нема Чисти 24-7150-8800

DEN 1943.76
Това е достапна

Износот

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Kester 245 Флукс-Cored Жица Производ Преглед : Легури : Sn62 Pb36 Ag2 Core Големина : 50 Флукс : 1. Kester 245 Флукс-Cored Жица Производ Преглед : Легури : Sn62 Pb36 Ag2 Core Големина : 50 Флукс : 1.1% Kester 245 беше развиена за да се надополни ниска остатоци течни прашоци кои се користат од страна на електроника индустрија.Хемијата е врз основа на некои од истите принципи, кои биле безбедно да се користи за години во благо се активира колофон прашоци.Употребата на 245 резултати во визуелно прифатливи склопови без чистење, уште лемење квалитет и ефикасност е слична на онаа добиена со благо се активира колофон флукс. 245 е класифициран како ROL0 по J-STD-004. 245 е Bellcore ГР-78 согласност.Ефикасноста Карактеристики : Highy сигурен пост-лемење остатоци Минимални остатоци Компатибилен со чело и да доведе слободни легури Класифицирани како ROL0 по J-STD-004 Чистење На 245 флукс остатоци се не-корозивен, не-проводници и не бараат отстранување во повеќето апликации.ИПА ќе не чистење на остатоци исклучување на површината на коло по лемење процес.На saponifier или чистење агент, специјално дизајнирана за да чиста и не чиста флукс е потребно за чистење на остатоци.Kester 245 Серија Флукс Cored Жица Datasheet _DELETE_.

За стоката

Слична стока во категоријата