0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Kester443-845 24-9574-7618 K100Ld Олово-Бесплатно Нема Чисти Жица Лемење.031 Дијаметар-Ниски Трошоци За Легура (2-(Пакет))

Kester443-845 24-9574-7618 K100Ld Олово-Бесплатно Нема Чисти Жица Лемење.031 Дијаметар-Ниски Трошоци За Легура

DEN 2087.76
Това е достапна

Износот

(2) Kester 24-9574-7618 Spools, 1 Фунта по Гајтанот.Дијаметар : 0.031"Инчи (0.80 mm).Легури : K100 LD (Производ содржи Халоген).Основни : 66 / Флукс : 275 (3.3%).Lead-Free / Не-Чисти.Само купување на производи од Овластени Дистрибутери за да се обезбеди квалитетот на производите и перформанси. (2) Kester 24-9574-7618 Spools, Lead-Free, Без Чисти, 1 Фунта по Гајтанот Kester 24-9574-7618, 275 No-Чисти Флукс за cored лемење на жица, беше развиена за да се обезбеди чувствувате мокрење перформанси за рака лемење во електроника индустрија.Хемијата е врз основа на некои од истите принципи, кои биле безбедно да се користи за години во благо се активира колофон прашоци.Употребата на 275 No-Чисти Флукс резултати во една исклучително јасна пост-лемење остатоци без средства за чистење.Уникатната хемија во 275 исто така беше наменета за да се намали spattering заеднички за повеќето основни прашоци. 275 можат да се користат и води слободна и на чело лемење. 275 е класифициран како ROL0 по J-STD-004.

За стоката

Слична стока во категоријата