0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
YYOYY 4 Пар Камера Задните Леќи Капа и Маска и Телото Капа Сет, за M42 Завртка Планината Камера Додатоци, Тврда Пластика, Заштита на Објективот од Прашина, Мала Големина ?

YYOYY 4 Пар Камера Задните Леќи Капа и Маска и Телото Капа Сет, за M42 Завртка Планината Камера Додатоци, Тврда

DEN 167.76
Това е достапна

Износот

Тешко Пластични : камерата тело капа и задниот поклопец на леќите се направени од високо квалитетна тешко пластика, која се силен и сигурен, не е лесно да се пробие и да се носат.Основната Функција : телото, дел и леќа дел опфаќа може да се користи за чување на камерата и леќа одделно, што е повеќе флексибилен и лесен.Заштита Функција : двете камера капи поставите помага во спречување на прашината на камерата делови.Преносни : Мали во големина и лесен во тежина, две камера опфаќа се лесни за носење и не заземаат простор.Применливи Модели : камерата задните леќи капа и телото капа капакот за полнење карактеристики dustproof и нула доказ перформанси, која е погодна за M42 завртка камера тело и M42 завртка планината леќа.Спецификација : Предмет Тип : Камера Тело Капа и Леќа Задните Капа Материјал : Пластични Производ во Боја : Како на Слики Прикажани Производ Тежина : Околу. 45g / 1.6 оз Применливи Модели : Погоден за M42 завртка камера тело и M42 завртка планината леќа Пакет Листата : 4 x Камера Тело Капа 4 x Камера Задните Леќи Капа.

За стоката

Item Type:
Camera Body Cap and Lens Rear Cap
Material:
Plastic
Product Color:
As Pictures Shown 
Product Weight:
Approx. 45g / 1.6oz
Applicable Models:
Suitable for M42 screw camera body and M42 screw mount lens
Package List:
4 x Camera Body Cap :
4 x Camera Rear Lens Cap :

Слична стока во категоријата