0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
pepita Tallit Surf Purples Needlepoint Комплет

pepita Tallit Surf Purples Needlepoint Комплет

DEN 3600.00
Това е достапна

Износот

ПЛАТНО : Мерки околу 15 x 13 инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 12 x 10 инчи.Бод пребројувањето на 20,280 - бода до брзо.МАТЕРИЈАЛ : Zweigart Моно Делукс 100% Бела Памучна платно, 13-мрежа, 13 дупки по инч, 169 бода на квадратен инч.Направен во U. S. A. Оригинални ткаенина увезени од ЕУ.ЖИВОПИСНИ БОИ : Дигитално печатени со висок контраст мастило на светла бела памучна платно, лесно да се види што ќе се прави.ВКЛУЧУВА : Целосно полнење!Целосен сет на DMC Бисер Памук #3 needlepoint конец, две #20 DMC игли, и боја шема со инструкции.Description Tallit дизајн во сурфање бран тема.Ќе бод на предната страна.По тоа е сосема stitched, тој е испратен да професионална finisher кој додава обвивка, назад, и за појавување на патент.Други бои се исто така достапни.Сурфањето е високо зависност.Тоа е еден од најпопуларните одбор спортски што некогаш измислена.Постојат повеќе од 20 милиони сурфери во светот, а бројот расте брзо.Needlepoint од Pepita Pepita Needlepoint печатени needlepoint платно е забавно за секое ниво на stitcher, од почетник преку напредно.Нема потреба да се следат комплицирано листи - дизајнот е печатен во целост во боја, право на платно.100% памук платно е издржлив, лесен за раце, и бода до брзо во 13 конци по инч.Многу платна доаѓаат со полна боја на топ листите и intructions без дополнителни трошоци.Тема Вклучува 23 skeins DMC Бисер Памук #3, плус DMC Tapestry Игла #20.

За стоката

Слична стока во категоријата