0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
pepita Лице во Апстрактна Needlepoint Комплет

pepita Лице во Апстрактна Needlepoint Комплет

DEN 3600.00
Това е достапна

Износот

ПЛАТНО : Мерки околу 15 x 12 инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 12 x 9 инчи.Бод пребројувањето на 18,252 - бода до брзо.МАТЕРИЈАЛ : Zweigart Моно Делукс 100% Бела Памучна платно, 13-мрежа, 13 дупки по инч, 169 бода на квадратен инч.Направен во U. S. A. Оригинални ткаенина увезени од ЕУ.ЖИВОПИСНИ БОИ : Дигитално печатени со висок контраст мастило на светла бела памучна платно, лесно да се види што ќе се прави.ВКЛУЧУВА : Целосно полнење!Целосен сет на DMC Бисер Памук #3 needlepoint конец, две #20 DMC игли, и боја шема со инструкции.Description Modern уметноста на лице во needlepoint.Дали сте во модерна уметност?Дали знаете дека можете да бод модерна уметност needlepoint дизајн?Тоа не мора да биде некоја слика или постер купени во уметничка галерија.Тоа е нешто што може да бод и да се создаде сите на свој.Needlepoint од Pepita Pepita Needlepoint печатени needlepoint платно е забавно за секое ниво на stitcher, од почетник преку напредно.Нема потреба да се следат комплицирано листи - дизајнот е печатен во целост во боја, право на платно.100% памук платно е издржлив, лесен за раце, и бода до брзо во 13 конци по инч.Многу платна доаѓаат со полна боја на топ листите и intructions без дополнителни трошоци.Тема Вклучува 23 skeins DMC Бисер Памук #3, плус DMC Tapestry Игла #20.

За стоката

Слична стока во категоријата