0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Stonewall Кујна Бурбон Pecan Карамел Сос, 12.5 Унци

Stonewall Кујна Бурбон Pecan Карамел Сос, 12.5 Унци

DEN 1065.60
Това е достапна

Износот

Stonewall Кујна Бурбон Pecan Карамел Сос, 12.5 Унци.Мазна, богата со карамел сос, свежи pecan парчиња и навестување на мазна, барел-на возраст од бурбон.Тоа се прелива преку сладолед, натопи свежи исечете овошје во тоа или slather во текот на фунтата торта.Вкусна пресврт на старата класична.Дел од наградуван Stonewall Кујна Семејството на гурманските брендови што вклучува Tillen Фарми, Правни Морска Храна, Вермонт Село, Montebello Тестенини, Napa Долина Природни, Урбани Акценти, Вермонт Кафе и Селото Свеќа.Ние со гордост се создаде најдобар производи за готвење, печење, забавни, и дома.Одличен вкус работи во нашето семејство.Stonewall Кујна Бурбон Pecan Карамел Сос, 12.5 oz O.К., ние може да се outdone себе си со ова.Прво ние внимателно стокмено мазна, богата со карамел сос, додаде свеж pecan парчиња и потоа само да се стави над работ, навестување на мазна, барел-на возраст од бурбон.Voila!Десерт сос за да ги завршите сите десерт сосови!Уживаат.Содржи млеко, соја и дрво ореви.Глутен-слободни и Направени во САД.За Stonewall Kitchen Crafted со љубов и се испраќаат со нега, нашите производи се резултат на децении помина сонувам нагоре, тестирање и подготвка на каса и прекрасен стоки.Всушност, ние сме биле следниве нашите страст уште од 1991 година, кога првпат влегов нашите почеток на локалните фармери' на пазарот.Брзо нанапред до денес, и Stonewall Кујна е водечка платформа на компанијата за постојано расте семејството на брендови кои ги вклучува Tillen Фарми, Montebello, Napa Долина Природни, Вермонт село, Село Свеќа и ко-брендирани согласност со Законските Морска Храна.Стручно направена со високо-квалитетни состојки, нашите брендови донесе најдоброто во специјалност храна и парична казна дом за живеење.Како што продолжуваат да растат и да се готви до нови, возбудливи идеи, нашиот рецепт за успех останува непоколеблива заложба за квалитет, траен страст за одлична храна и апетит за живеење добро.

За стоката

Слична стока во категоријата