0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Leihou Топлина Напојува Дрвени Шпоретот Фан - 6-Страница Топлина Електричен Шпорет Фан со Термометар - Еко Пријателски Топлина Промет за Дрвени, Дневник Режач, Камин, С?

Leihou Топлина Напојува Дрвени Шпоретот Фан - 6-Страница Топлина Електричен Шпорет Фан со Термометар - Еко Пријателски

DEN 1389.60
Това е достапна

Износот

48 in Packing големина : околу 230*140*220mm/9.Ефикасно Греење : Доаѓаат со 6 пропелери, надградена фан има поголема воздух капацитет да го претворат вашиот дом топло сите околу себе, но не на директно изпускам топол воздух, кој е ефикасен начин за да се загрее на собна од шпоретот.Прегревање Заштита : вграден-во bimetal лента на дното на фан е дизајниран за да ги малку да се подигне на работ на тротоар, додека за заштита на мотор и електричен модул.Електричен модул перформанси како мала генератор за фан мотор напојување, без потреба од батеријата или главната моќ.Опис : надградена 6-елиса Топлина електричен Камин Фан доаѓа со магнетни термометар, заштита од прегревање, и тивка работа.Моторот може да се оштети ако прегрее, така бидете сигурни дека за да се набљудуваат на температурни промени, кога со помош на вентилатор.Тоа е широко се користи за дрвени горење печки, гас печки, пелети печки, итн.Ве молиме Забелешка : се препорачува надворешноста температура е помеѓу 70 C и 340 C, а максималната температура е 350-400 C.6 kg Gross тежина : околу 0.66 in Color : black Packing Листа : 1*Камин Fan Note : 1.Тест каминот температура пред да го купат.95 kg Product големина : за 180*100*190mm/7.Со високи Перформанси : На постабилна и повеќе еколошки заштитни шпоретот фан ефикасно dissipates топлина низ собата, ја намалува бучавата, се зголемува температурата и се подобрува циркулација на топол воздух, кој во голема мера овозможува поголема удобност и го намалува дрвени потрошувачка во печка.Прашање 2 : за Каков вид на шпоретот е погоден за на камин фан?Одговор : Потребните додатоци-Шпоретот фанови се широко се користи во гас печки, електрични шпорети, куршум печки, или дрвени-горење печки.За да ги преместите или носат фан, бидете сигурни да го користите стигнале справи кога носат ракавици.Ако на вентилаторот не работи навремено при донесувањето на препорачаната температура, ве молиме малку се движат пропелери (БЕЗ директно допирање).

За стоката

Слична стока во категоријата