0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Nanuk 935 Водоотпорен Професионални Пиштол Случај со Пена Вметнете за 6UP w/Тркала - Портокалова, Medium (935-6UP3)

Nanuk 935 Водоотпорен Професионални Пиштол Случај со Пена Вметнете за 6UP w/Тркала - Портокалова, Medium (935-6UP3)

DEN 7582.80
Това е достапна

Износот

Моќ ноктот latching Систем - се користи за сите случаи е конструиран за да се задржи вашата случајот е затворен за време на најтешките мисии.Водоотпорен - Ip67 отценети - Nanuk водоотпорен случаи Ip67 номинална (submersion на 3ft за 30 мин).на хидроизолација за печат што се користи во сите Nanuk вдп случаи е прилагодено со цел да се вклопи во нашите производи.Отпорност на Црно-7 Смола.Подлога lockable.Направен во Канада Доживотна Гаранција на случај 1 година гаранција против производствени дефекти на пена влошки.Ловци, marksmen и за спроведување на законот професионалци се патувајќи низ светот со своите rearms на "врат", стремејќи се да се фати дека совршен шут или врши критички мисии.Овие тешки услови бараат случај на решение кое ќе безбедно да се заштити, да се организираат и транспорт нивните rearms.Оваа чувствителна и вредни опрема за потребите светска класа заштита.Оваа нова Nanuk Серија е plug and play решение конструиран за да се заштити вашиот оружје за време на транспортот.Обичај пена инсерти се внимателно дизајнирани да се приспособат на повеќето rearms и автоматско РИ ES со дополнителен простор за складирање за додатоци.Треба простор за дополнителни списанија мислев на тоа.Сакате да ги вклучите активирањето брава со вашиот пиштол има простор за тоа премногу.Секој случај внатрешни работи направени за да се совршено да вашата опрема со користење само на највисок квалитет на пена материјали.Едноставно да го спакуваат и да си одат.Пластични случај се признава важноста на безбедност при превоз на rearms.Тоа е причината за сите наши случаи доаѓаат опремени со најмалку две lockable претходно биле вклучени па случај може да бидат обезбедени со користење на padlocks.Nanuk гарантира дека вашите опрема секогаш е безбедно да се складира и преживува во патувањето.

За стоката

Слична стока во категоријата