0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
BELART - Hydrometer - DURAC- 1.150/1.300- Батерија, EA1

BELART - Hydrometer - DURAC- 1.150/1.300- Батерија, EA1

DEN 444.00
Това е достапна

Износот

BELART - Hydrometer - DURAC- 1.150/1.300- Батерија , EA1. H-Б Инструменти Батеријата Hydrometer со Св Сет За утврдување на специфична тежина на батерија киселина.Се снабдува со св сет кој го содржи стаклена цевка со приклучокот и гума вшмукување сијалица инсталиран на горниот крај и гума млазницата со стегач за долниот крај.Гумени делови се направени од нитрилна, синтетички каучук, што е повеќе хемиски отпорни и потрајни од конвенционалните гума.Hydrometers се поединечно серијали и функција парафински восок и челик шут.Hydrometers вклучува мулти-јазик (англиски, француски, германски, италијански, португалски и шпански) Изјава на Точноста покажува точноста може да се следат за да се NIST и DAkk S.Тестирани и калибрирани во нашите ексклузивни тројно акредитирани/регистриран ISO/IEC 17025 : 2005, A2 LA акредитирана лабораторија против опрема чија калибрација е следена до NIST и DAkk S.Температура на Стандардизација 77°F/77°F. По производство на секоја hydrometer е страна прегледано од страна на нашите U. S. квалитетот тим.

За стоката

Слична стока во категоријата