0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
СП Бел-Уметност, H-Б DURAC 1.400/1.620 Специфична Тежина Shatterproof Пластични Hydrometer (B61800-0400)

СП Бел-Уметност, H-Б DURAC 1.400/1.620 Специфична Тежина Shatterproof Пластични Hydrometer (B61800-0400)

DEN 2057.76
Това е достапна

Износот

Ако hydrometer е калибриран (во минатото терминот заверена може да се користи) ова значи дека по инструмент е произведен, тој е спореден како инструмент кој беше сертифициран од страна на надворешни тела во одредена точка или поени по скала.Во зависност од намената hydrometers може да се разликуваат во големина и ќе функција на различни видови на скали.Калибрација во суштина проверува дека инструмент се среќава изјави точноста и понатаму дава одредена корекција вредности со цел да се користи инструментот токму во некоја апликација.Овој извештај на калибрација придружува калибриран инструмент по калибрација процес. Сол Саламура hydrometers се дипломирал во проценти или сатурација на натриум хлорид во вода, или по маса на натриум хлорид., и во грама/centimeter3 или фунти/feet3), тогаш специфична тежина на супстанца е еднаква на нејзината густина поделени по што на референтната супстанца (вода =1 грама/centimeter3).На (°Bx) е традиционално се користат во вино, шеќер, овошни сокови, и мед индустрии. Натриум Хлорид hydrometers мерка сатурација и концентрацијата на натриум хлорид.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Hydrometers обично се состојат од калибриран стаклена цевка завршува во бројат стакло сфера што го прави цевка стојат исправено кога се става во течност.652°C или надолу за да 0.Ако неговата API гравитацијата е поголем од 10, тоа е полесен и лебди на вода; доколку помалку од 10, тоа е потежок и тоне.653 да се исполнат точноста барања.Кога мерење со hydrometer треба да имаат идеја за она што го читате вие сте во потрага за.001 степен под тест точка.Произведено во САД.На пример , ±0. Baume hydrometers се калибрира да се измери специфична тежина на рамномерно распоредени вага; една скала е за течности потешки од водата, а на другиот е за течности полесни од водата.620, тие се лесно да се чита црна скала на жолта назад за да помогне да се избегнат окото замор.На пример, ако еден течни нафтени лебди на друг и затоа е помалку густа, тоа има поголема API гравитацијата.Ова обично е наведено како една вредност, плус или минус.на hydrometer може да се прочита до 0.На API скала е дизајниран така што повеќето вредности ќе падне помеѓу 10 и 70 API гравитацијата степени.На намалување на густината на течноста, подлабоко цевка тоне. Нацрт Истражување hydrometers утврди привидна густина на море/ на свежа вода. квалитетна екипа во нашите ексклузивни тројно акредитирани/регистриран ISO/IEC 17025 : 2005 и A2 LA Акредитирани Лабораторија за Калибрација; меѓународно признати и прифатени од страна на потписник економии на ILAC /MRA и се наоѓа во нашите ISO 14001 : 2004 Систем за Управување со Животната средина регистрирани објект. Специфична Тежина hydrometers може да се користи за скоро секоја течност.На калибрација извештај евиденција на калибрација на инструментот.Направени од оптички квалитет поликарбонат пластични материјали; издржлив и shatterproof; идеален во ситуации кога грубото ракување или контаминација може да биде проблем.

За стоката

Слична стока во категоријата