0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Кол-Parmer 0.920/1.080 Специфична Тежина Shatterproof Пластични Hydrometer

Кол-Parmer 0.920/1.080 Специфична Тежина Shatterproof Пластични Hydrometer

DEN 664.80
Това е достапна

Износот

Точност : ±0.002. Поделба : 0.002. Hydrometer Форма : Обична.Течности Потешки Од Водата : Yes.Течности Полесни Од Водата : Yes.Овие трајни поликарбонат hydrometers нема да се скрши кога падна—совршени за индустриска или лабораториска употреба.Температурата стандард за овие hydrometers е 60°F (15°C).Сите hydrometers се поединечно серијали, функција метал баласт со восок епоксидна и вклучува мулти-јазик изјава на прецизноста добиена од добавувачот.Answer : ___________________________ Note : Поликарбонат hydrometers не се препорачува за употреба со нафта-врз основа на течности или други corrosives дека ќе потенцијално влијаат на пластичен материјал.Тие треба да се чуваат чисти, суви, безбедно место и не треба да биде подложен на екстремни температури.

За стоката

Слична стока во категоријата