0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Инфраред LED Светло Одбор Модул, Висока Моќност АБС Материјал Камера Ноќ Модул за правење Фотографии Ноќе за Камерата Nightview

Инфраред LED Светло Одбор Модул, Висока Моќност АБС Материјал Камера Ноќ Модул за правење Фотографии Ноќе за Камерата

DEN 1696.80
Това е достапна

Износот

【Функција】Доаѓа со on-board photoresistor,оваа камера ноќ визија модул може да се користи и како амбиентална светлина детектор. 【Лесен за Употреба】Оваа инфрацрвена led модул е спакуван со завртки и навртки за лесна инсталација со едноставен дизајн. 【Висок Квалитет】Оваа ноќ визија модул е направен од висок квалитет на АБС материјал, производот е издржливи и отпорни на абење.Со on-board photoresistor за употреба како амбиентална светлина детектор. 【Услуга Гаранција】Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет на производот и најдобар клиент искуство, може да бидат сигурни да се купи.Ако имате било какви прашања, не двоумете се да го контактирате овластениот сервис, Ние ќе го промени или наплата за било каква причина. 【Ноќен Приказ Функција】Оваа инфрацрвена led светло одбор има 3 W висока моќност 850 инфраред LED, овозможувајќи ноќ визија за да се додаде на за RPi камера (E) или за RPI камера (F). 3 W висока моќност 850 инфраред LED, овозможувајќи ноќ визија за да се додаде на за RPi камера (E) или за RPI камера (F).Со on-board photoresistor за употреба како амбиентална светлина детектор.On-board прилагодливи отпорник за контролирање на квалитетот на амбиентниот светлосни прагот на префрлување инфраред LED.Направени од високо квалитетна ABS материјалот, производ е издржливи и отпорни на абење.Едноставен дизајн, спакуван со завртки и навртки за лесна инсталација.

За стоката

Item Type:
Infrared Lamp
Material:
ABS
Color:
Black
How to Use:
1. Connect the infrared LED board to the camera PCB with screws. :
2. Screw holes are used for connection and power supply. :
3. Adjust the adjustable resistor to set the appropriate ambient light threshold and automatically switch the infrared LED. :
4. When the ambient light is below the threshold, the infrared LED is lit and vice versa. :
Package List:
2 x Infrared LED Module :
4 x Screw :
4 x Nut :
Limited by the for Raspberry Pi power supply, 3W high-power infrared LEDs may cause it to increase heat. It is recommended to use a heat sink. :
The ideal imaging distance is within 3 meters. When the distance reaches 6 meters, the night vision camera can capture blurred contours. :

Слична стока во категоријата