0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Притисни Копче за Префрлување, Разни Користете Апликации Копчето Reset Копчето Switch за Продавница за во Болница

Притисни Копче за Префрлување, Разни Користете Апликации Копчето Reset Копчето Switch за Продавница за во Болница

DEN 501.60
Това е достапна

Износот

Како што се : копче и домаќин(не вклучуваат домаќин) и звук и светло за аларм(не содржат звук и светло за аларм) натпревар : кога некој има итни случаи, притиснете го копчето на копчето се пренесува на домаќинот(што не вклучуваат домаќин) преку поврзаниот сигнал, домаќин(не вклучуваат домаќин) издаде звук и светло за аларм сигнал за аларм алармот испраќа пискав аларм. 【Пискав Аларм】домаќин(не вклучуваат домаќин) издаде звук и светло за аларм сигнал за аларм (не се вклучуваат), алармот испраќа пискав аларм.Погоден за инсталација и употреба на различни болници и продавници.Спецификација : Предмет Тип : Push Копчето Switch Material : ABSLoad Струја : 1.

За стоката

Item Type:
Push Button Switch
Material:
ABS
Load Current:
1.25A
Rated Voltage:
12V DC/250V
Switch Withstand Voltage:
250V DC
Reset Mode:
Key reset
Rated Current:
300mA
Connection Mode:
COM, N/O
Normally open/normally closed. There are three terminals:
COM, NO, NC
Package List:
1 x Push Button Switch 1 x Key :

Слична стока во категоријата