0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Aqara HomeKit Безбедност Видео Затворен Камера G2H Плус Aqara Вибрации Сензор

Aqara HomeKit Безбедност Видео Затворен Камера G2H Плус Aqara Вибрации Сензор

DEN 1823.76
Това е достапна

Износот

【Home Kit Обезбеди Видео】На Aqara Затворен Камерата може да се контролира преку Apple Дом стан кога сте поврзани на Apple Home Kit.Apple Homekit безбедност сертификација со облак на шифрирање за заштита може да се спречи хакери од крадење на податоци и да се заштити вашата приватност дома.Поддржува повеќе складишта вклучувајќи i Cloud, Micro SD картичка (не е вклучен), видео клипови може да бидат storaged од Aqara Дом, стан, 2 живеат streamings, 1 до i Cloud, 1 до Aqara Дома во стан. 【Локалните Контролен Центар】Како Zigbee центар, тоа може да се поврзе Aqara Zigbee дете-уреди(во Моментов ги поддржува Aqara Вратата & Прозорец Сензор, Температура & Влажност Сензор, Вибрации Сензор, Сензор за Движење, Вода Течење Сензор, и Безжична Мини Префрлат во Homekit.Повеќе уреди наскоро.) и овозможува лесна интеграција низ Aqara е сензори и насловна автоматизација уреди како што домашната гарда на податоци за известување и smart control.Тоа бара обезбедени 2.4 gigahertz Wi Fi мрежа конекција. 【ВИБРАЦИИ ОТКРИВАЊЕ】секогаш Кога Aqara Вибрации Сензорот детектира неочекувани вибрации, тоа ќе испраќаат сигнали на телефонот или активирајте ја локалните алармот на Aqara Центар. 【ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ДЕТЕКТОР на ДВИЖЕЊЕ】На Aqara Вибрации Сензор исто така, може да се открие навалите и пад движења кога тој е прикачен на некој објект.Затоа, ќе може да се закачите на сензорот за вашите вредности или фиоките и да бидат известени ако било движење е откриен од уредот. 【НАСЛОВНА АВТОМАТИЗАЦИЈА】На Aqara Вибрации сензор може да се направи за да се контролира и да предизвика други Aqara поврзани уреди кога вибрациите и / или движење е откриен.

За стоката

Слична стока во категоријата