0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
HBD Thermoid NBR Транспортерот Резервоарот Камион Нафтени Црево, 150 PSI, 100' Должина, 1-1/2 ID, Црвена

HBD Thermoid NBR Транспортерот Резервоарот Камион Нафтени Црево, 150 PSI, 100' Должина, 1-1/2 ID, Црвена

DEN 599.76
Това е достапна

Износот

Цевка : NBR, RMA Класа, висока масло отпор.Засилување : Спирала челик жица хеликс(es) од синтетички текстилни plies.Корица : Црвена, NBR/ПВЦ, RMA Класа B, нафта и времето отпорни.Услуга : Повеќето јаглеводороди, масти, greases, животински и растителни масла.Хидраулична течност и широк спектар на хемикалии.Номинална полна големина.Брендирање : Thermoid HBD Индустрии, Inc.Транспортерот Резервоарот Камион Направен Во САД.На Thermoid 17813015002 е Транспортерот Резервоарот Камион Нафтени Црево.На Транспортерот Црвено Резервоарот Камион црево се препорачува за употреба за да се справи со големо отстапување на нафтени производи.Оваа црево, исто така, ќе се справи со повеќето јаглеводороди со ароматични содржина до 55% максимум, масти, greases, животинско масло, растително масло, хидраулични течности и широк спектар на хемикалии.На NBR цевка дава одлична отпорност на масло, додека NBR/ПВЦ поклопецот е и нафта и времето отпорни.Транспортерот Црвено Резервоарот Камион црево е оценет во полна големина.

За стоката

Слична стока во категоријата