0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
JGB Претпријатија Орел Црево Eagleflo Гума Бензин Издавање Црево Собранието, 3/4 Хром Позлатен Месинг NPT Машки Зглобот, 150 psi Макс Притисок, 17' Должина, 3/4 ID x 1.13 OD

JGB Претпријатија Орел Црево Eagleflo Гума Бензин Издавање Црево Собранието, 3/4 Хром Позлатен Месинг NPT Машки

DEN 1744.32
Това е достапна

Износот

Црево за издавање бензин или други нафтени-врз основа на течности од услугата станица пумпи.При изборот на индустриски црева, употреба на ПЕЧАТ метод : S = Size (ID, OD, и должина) T = Температура (максимални и минимални температури на материјал се транспортира) A = Апликација (индустрија или процес) M = Материјалот (да се пренесат, видот и концентрацијата) P = Притисок (максимален работен притисок) E = Завршува (тип на крајот конектори или спојки на црево) D = начинот на Достава (волуменот и брзината)Внатрешниот дијаметар на цевка мора да бидат соодветни за да се задржи притисокот на тежината на минимум и да се избегне оштетување на црево се должи на топлина или прекумерна турбуленции.Плетенка, висока затегнувачка челик жица засилување за сила.Температурата опсег од -40 до +120 степени F (-40 до +49 степени C).Таа може да издржи температури кои се движат од -40 до +120 степени F (-40 до +49 степени C), ги исполнува Underwriter е Лаборатории (UL) Стандард 300 и Underwriter е Лаборатории на Канада (CUL) стандарди за издавање запаливи течности, и доаѓа опремен со два 3/4" фабрички инсталиран хром-обложено месинг машки Национален Цевка Коси (NPT) навој вртливата фитинзи.Црна нитрилна цевка е отпорен на ароматични соединенија.Некои апликации бараат специјализирани масла или хемикалии за да се пренесе низ системот.Цевка мора да биде способен да издржи на минимални и максимални температури кои се јавуваат во рамките на цревото систем.промени од 25% & задржат најмалку 80% од неговите затегнувачка цврстина откако масло изложеност.13" OD, и е 17' долго.Дизајниран за вшмукување и празнење апликации во камион и резервоарот автомобил трансфер на бензин, нафта, и други нафтени-базирани производи со над 50% ароматични содржина.Во овој случај, црево за избор мора да обезбеди компатибилност на цевка цевка, маска, спојки и O-прстени со течност се користи.Индустриски црева се користат во системи како компресори за воздух, автоматско производство операции, авиони контроли, и гуми за инсталација во индустрии вклучувајќи ги земјоделството, рударството, патишта, firefighting, и воздухопловството.

За стоката

Слична стока во категоријата