0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
JGB Претпријатија Орел Црево Eagleflo Гума Бензин Издавање Црево Собранието, 1 Хром Позлатен Месинг NPT Машки, 150 psi Макс Притисок, 13' Должина, 1 ID x 1.38 OD

JGB Претпријатија Орел Црево Eagleflo Гума Бензин Издавање Црево Собранието, 1 Хром Позлатен Месинг NPT Машки,

DEN 1725.36
Това е достапна

Износот

Температурата опсег од -40 до +120 степени F (-40 до +49 степени C).Црна нитрилна цевка е отпорен на ароматични соединенија.Индустриски црева се користат во системи како компресори за воздух, автоматско производство операции, авиони контроли, и гуми за инсталација во индустрии вклучувајќи ги земјоделството, рударството, патишта, firefighting, и воздухопловството.Во овој случај, црево за избор мора да обезбеди компатибилност на цевка цевка, маска, спојки и O-прстени со течност се користи.Двајца 1" фабрички инсталиран хром-обложено месинг машки NPT фитинзи.Таа може да издржи температури кои се движат од -40 до +120 степени F (-40 до +49 степени C), ги исполнува Underwriter е Лаборатории (UL) Стандард 300 и Underwriter е Лаборатории на Канада (CUL) стандарди за издавање запаливи течности, и доаѓа опремен со два 1" фабрички инсталиран хром-обложено месинг машки Национален Цевка Коси (NPT) навој фитинзи.Индустриски црева за пренос или се пренесе на воздух или течност во руралните системи.Црна си-пи-и поклопецот се противи на озонската, атмосферски, масло, хемикалии, и пламен.

За стоката

Слична стока во категоријата