0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
ZEBRE Бутан Факел, Кулинарски Удар Факел Полесни, Refillable Кујната Готвење Пламеник со Безбедноста Lock & Прилагодливи Пламен за СКАРА, Creme Brulee, Печење, Занаети (Бутан Гас не

ZEBRE Бутан Факел, Кулинарски Удар Факел Полесни, Refillable Кујната Готвење Пламеник со Безбедноста Lock & Прилагодливи

DEN 455.76
Това е достапна

Износот

►Разноврсна Бутан Факел : ZEBRE бутан факел се одлични за пламен, печење торта, месо и морска храна, топење сирења и чоколади, бар коктели, осветлување оган, пури, dabs, BBQ , кампување, ,изработка на накит и многу повеќе. ►Безбедно Прилагодливи пламен контрола на рачката овозможува на корисникот да се зголеми/намали пламен големина; Ергономски зафат е лесен за употреба и задржете. ►Прилагодливи Пламен Факел Полесни : ZEBRE удар факел полесни е лесно да се прилагоди и контрола висока излезна пламен интензитет за разновидност на употреба како што се топење, готвење, searing и лемење.Пламен температурата може да достигне до to1300°F /2372°F. ►Лесно Ракување : Притиснете на копчето за да се запали факелот, Излизгајте го копчето за заклучување безбедност на десно, Излизгајте го регулаторот за да се прилагоди на пламен, Излизгајте го копчето за заклучување безбедност кон лево за да го исклучите.Имајте на безбедноста заклучување за да 'OFF'. ►Refillable Мини Готвење Пламеник : Рефил ZEBRE кујна факел по гориво е снема (Бутан Гас не Е Вклучен), оваа бутан факелот е исто така компатибилна со бутан гас кој има долга млазницата.ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме чувајте го на десната позиција и ставете го настрана од дофат на деца кога не е во употреба.

За стоката

Слична стока во категоријата