0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Роуз Злато ПИЈАЛАК СЈАЈ за Јадење Сјај За Пијалоци, Коктели, Пиво, Гарнитури Сјајот и Пијалоци | КОШЕР & ХАЛАЛ Уверение | масло за Јадење & Храна Одделение | Вегетарија

Роуз Злато ПИЈАЛАК СЈАЈ за Јадење Сјај За Пијалоци, Коктели, Пиво, Гарнитури Сјајот и Пијалоци | КОШЕР & ХАЛАЛ

DEN 1030.80
Това е достапна

Износот

БРЗА ИСПОРАКА : Сите Bakell Нарачки Се Испраќаат "Следниот Ден" Од Нашите Калифорнија врз Дистрибутивен Центар, САД.Едноставно додадете малку или две директно до вашиот омилен пијалок, се меша со коктел сирупи, сокови, ликери, liquors или духови, или барут сјајот во расцутени производство на вашиот следен специјалност craft пиво производство се кандидира & види глави пак да се направи двојно се земе.Нашите Пијалак Сјајот производи содржат разни мика прав пигменти и да си одат преку одредени процесот на производство дозволувајќи им на минерални да се јастиви & потрошен. Answer : ___________________________ Note : Сите наши блеска и dusts дојде во најголемиот дел големини за да им служи на сите наши пиварите, дестилерии, ресторани, и прехрамбената индустрија пријатели.Не само што е нашата Пијалак Сјајот безбедно да се јаде, но исто така е Халал & Кошер Уверение.Заеднички состојки во јастиви блеска или dusts може да вклучуваат acacia (гуми за џвакање арапски), малтодекстрин, cornstarch, и боја адитивите се посебно одобрени за храна користат, вклучувајќи ги и мика-базирани бисерни пигменти и FD&C бои, како што се FD&C Сина Број 1.Пијалак Сјајот е совршен комплимент за коктел пијалаци за да додадете некоја искра, glitz & забава на вашите пијалоци, и вашиот ноќ!Пијалак Сјајот боја блеска се толку забавно & едноставен за употреба.

За стоката

Слична стока во категоријата