0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Peptamen Помлад 1.5 Ванила, 24 Count

Peptamen Помлад 1.5 Ванила, 24 Count

DEN 894.96
Това е достапна

Износот

Peptamen Помлад 1.5 формула содржи 100% whey protein за поддршка на хранење толеранција.Peptamen Помлад 1.5 е глутен-слободни и лактоза-слободни.Наменет за цевка за хранење само.Користете под Медицински Надзор.Во текот на летните месеци производи може да се дојде топло, но продавници и бродови производи во согласност со производителите' препораки, кога е предвидено.Peptamen Помлад 1.5 е calorically-густа, peptide-базирани, сурутка протеин формула која обезбедува лесно се вари и апсорбира хранливи материи.Nestlé Здравствени Науки, е нов, иновативен и фундаментално различни тип на компанијата : ние сме health science компанија фокусирана врз унапредување на нутритивна терапија за промена на курсот на здравјето на луѓето, на пациентите и на нашите партнери во здравството.Тоа е една огромна можност.Нашите Медицински Исхрана спектар опфаќа специфични диетални потреби на пациентите кои страдаат од болест или специфични заболувања држави, вклучувајќи Вродени Грешки на Метаболизмот, Детска Грижа и храна алергија, Акутна Нега (вклучително и критично болни, голтање заболувања и рак), како и Метаболички и Дебелината се грижи.Нашите Медицински Исхрана производи се користат во болниците, во старечки домови и на домашна нега.

За стоката

Слична стока во категоријата