0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Мејн 1228342 Песна Гравирани Мембрански Филтер, Пршлен, Врзивно Помалку, 0.4 µm Големината на Порите, 76 мм Дијаметар, Поликарбонат, Црна (Пакување од 100)

Мејн 1228342 Песна Гравирани Мембрански Филтер, Пршлен, Врзивно Помалку, 0.4 µm Големината на Порите, 76 мм Дијаметар,

DEN 6770.40
Това е достапна

Износот

Апсолутна големината на порите и густина : обезбедува проток на контрола за течности се движат низ мембраната снимање на 100 проценти на клетките поголема од големината на порите.Мазна, тенок, стакло-како површината : planar површина го прави идеален за честички идентификација од страна микроскопија.Супериорна сила : затегнувачка цврстина на 207 бар (> 3000 psi) одржува големината на порите и густината, и ќе не водат.Ниска extractable : осигурува тестови ќе се чисти промовирање на конзистентни резултати.Ниска протеини обврзувачки.Gvs PCTPE мембрана е направен од тенка, микро porous поликарбонат филмски материјал.Тоа е идеално погоден за употреба во крвта assays и висока чистота и општи филтрација.Иако поликарбонат е hydrophobic, мембраната е третирана со мокрење агент за да се направи тоа хидрофилна.

За стоката

Слична стока во категоријата