0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
GVS Живот Науки 1213364 Најлон Неутрален Магна Reprobing Обвинет за Пренос Мембрана се Тркалаат, 0.45 Micron Големината на Порите, 300мм Ширина, Должина 3000mm

GVS Живот Науки 1213364 Најлон Неутрален Магна Reprobing Обвинет за Пренос Мембрана се Тркалаат, 0.45 Micron Големината

DEN 10400.64
Това е достапна

Износот

По наполнета го Подобрува нуклеинската киселина обврзувачки дури и под алкални услови.Поддржана Е додадена сила и издржливост спречување на нарушување или контаминација во повеќе reprobings.Поголема обврзувачки капацитет Со обврзувачки капацитет од 450 µg/cm2, ова GVS Мејн Reprobing Обвинет Најлон Трансфер на Слузницата може да вклучат широк спектар на фрагмент големини и се уште може да биде лесно да се блокира ниска позадина.Одлична чувствителност го Задржува повеќе нуклеинската киселина резултира со силен сигнал за користење на помали количини на примерок.Хидрофилна ја Елиминира потребата за мокрење агенти кои потенцијално може да се меша со биолошки процеси.GVS Мејн Reprobing Обвинет Најлон Трансфер Мембрана е чиста полимер сместен на инертен полиестер веб.Тоа е природно хидрофилна и природа обвинет, што го прави идеален за повеќе reprobings и се користат во нуклеинската киселина трансфери под алкални услови GVS Мејн Reprobing Обвинет Најлон Трансфер Мембрана е специјално дизајниран за нуклеинската киселина трансфери под алкални услови и повеќе reprobings.Тоа исто така може да се користи за радиоактивен и nonradioactive сонди, вклучувајќи chemiluminescent системи и biotinylated откривање системи.Имајќи во предвид дека помалите примероци и поголема густина формати или microarrays стануваат се почести, на GVS Мејн Reprobing Обвинет Најлон Трансфер Мембрана е особено добро прилагодени за enomic истражување.

За стоката

Слична стока во категоријата