0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Цел ЖИВОТ НАКИТ 9mm Мајами Спречување на Кубанската Линк Синџир Ѓердан 24k Злато Позлатен

Цел ЖИВОТ НАКИТ 9mm Мајами Спречување на Кубанската Линк Синџир Ѓердан 24k Злато Позлатен

DEN 1041.60
Това е достапна

Износот

Произведено во САД. ????Овие 9mm ( ~ 3/8 инчи) Дијамант Намали Мајами Тротоарот Синџири се НАПРАВЕНИ ДА ТРААТ до 20 X повеќе од 24 karat вистински злато позлата од стандардните electroplated мода накит; Достапен во 18 20 22 24 26 30 и 36 инчи. ????Произведено ВО САД од 1987 година од страна на мал семеен се кандидира бизнис; Доаѓа во црно кадифе торбичка за лесно давање на подарок; ТЕШКИ (не шупливи внатре) и издржлив; Ние исто така нудиме на Кубанската Линкови во 4.5 мм, 5mm, 6mm и 11mm; Само за пребарување за Живот Накит mens злато ѓердани. ????Го носат овој ЗЛАТЕН ЛАНЕЦ со доверба, како што не дури и вашиот jeweler ќе знаете ова не е солидна злато; И ние нема да кажам, ако ти не (цитат намигнување). ????СЛОБОДЕН ЖИВОТ ЗАМЕНА ГАРАНЦИЈА; животниот Век Накит е повеќе од само накит - тоа е нашата определба за вас за цел живот; било да е тоа од 30 дена, една година или една деценија ќе добие нов синџир од нас ако некогаш било кој од нашите ѓердани пауза, бледнеат, или едноставно не живеат до вашиот највисоките очекувања бесплатно; Само не заборавајте да се регистрирате вашето купување(s) на нашата веб страница.За една работа, ние го прават нашите накит тука во сад.За друг, нашиот накит е направен со комерцијален формула позната само на нашата високо квалификувани занаетчии.Ние се применуваат 20 микро инчи да јадро направени од полу-скапоцени метали, со цел да се подобри отпорноста на tarnishing и изгледаат и се чувствуваат на цврсти злато.Нормално, electroplate има 2-4 микро инчи на злато на тоа што не е многу.Ова е причината зошто тоа има тенденција да се носат толку брзо.Во тенџере метал јадро е обично направени од никел или челик кои имаат тенденција да предизвикаат алергиски реакции кај луѓето.

За стоката

Слична стока во категоријата