0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Briwax Мебел Восок Полски Јасен (4)

Briwax Мебел Восок Полски Јасен (4)

DEN 2430.00
Това е достапна

Износот

Briwax е мешавина на восок и carnauba восок, сите природни производ.Се користи како заврши, reconditioner, мебел восок или antiquing агент.Восок спречува масла и соли (отпечатоци од прсти) од повредување на површина.Briwax да се намали мали sc Briwax да се намали мали гребнатини исчезнуваат без да се менува карактерот или боја на pieceratches исчезнуваат без да се менува карактерот или боја на парче.Briwax е растворувач врз основа мешавина на восок и carnauba восок.Briwax одамна е призната од страна на мебел реставрација професионалци како премиера, мулти-цел на мебел восок.Тоа се произведува lustrous патина, не е сјајна површина сјај.Тоа е погоден за употреба како завршница на нови дрва или одземени мебел, а reconditioner за стари или оштетени заврши, на мебел восок за фино мебел и антиквитети или antiquing агент каде желбата е, за да "возраст" ново насликани резба или проект.Затемнети восоци може да се lightened или отстранети со јасна восок.

За стоката

Слична стока во категоријата