0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Steelex Плус D2304 Делукс ХСС Струг Длето Сет, 6-Парче

Steelex Плус D2304 Делукс ХСС Струг Длето Сет, 6-Парче

DEN 3060.00
Това е достапна

Износот

Вклучува 17-Инчен долго 13/16-Инчен Разделба Алатка, 13/16-Инчен Круг Носот и 3/8-Инчен Жлеб; на 19-Инчи долг 1-Инчен Кос, а 5/8 Инчи Жлеб и 22-3/4-Инчен долго 3/8-Инчен Жлеб.Доаѓа во една убава црвена удар-украсениот за носење.Steelex Плус 6 компјутер.Делукс ХСС Струг Длето Поставите D2304 За сериозни дрво turners, ова Делукс Струг Длето Сет карактеристики beefy пепел рачки за ненадмината контрола, месинг ferrules и со голема брзина челични ножеви.Оваа Делукс Струг Длето поставете карактеристики за избор на популарни струг chisels да се покријат голем број на апликации.Комплет вклучува 15/16 x 17-инчен разделба алатка, 13/16 x 17-инчен круг носот, 3/8 x 19-инчи долго сад жлеб, 1 x 17-инчен кос, а 5/8 x 22-1/2-инчен roughing жлеб и 3/8 x 19-инчен вретено жлеб.Изграден со ХСС ножеви и здрав пепел рачки, овие chisels се дизајнирани за да се справи само за секое вртење на работното место фрлени во нив.Идеални за почетници и повеќето искусни дрво turners.За заштита при складирање и транспорт, D2304 карактеристики убава црвена удар-украсениот за носење.Висок квалитет на длето поставите заслужува висок квалитет случај.

За стоката

Слична стока во категоријата