0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Врховниот Суспензии - Целосна Лифт за Полнење за права 2005-2011 Dodge Дакота 3 Пред Лифт Torsion Копчињата + 2 Задните Лифт Блокови + Круг Наведнуваат U-Завртки 2WD

Врховниот Суспензии - Целосна Лифт за Полнење за права 2005-2011 Dodge Дакота 3 Пред Лифт Torsion Копчињата + 2

DEN 1063.20
Това е достапна

Износот

КОМПАТИБИЛЕН СО 2005 - 2011 Dodge Дакота (2 WD).СОДРЖИНИ : (2x) T6 Палка Алуминиум Пред Кочење Изолација, (2x) Висока Цврстина Челик Задните Лифт Блокови, (4x) Круг Наведнуваат U-Завртки, Инсталација на Хардвер, Инструкции за Инсталација, Врховниот Суспензии Про Пакет.ТЕХНИЧКИ ЗАБЕЛЕШКИ : 3 инчи напред и 2 инчен задната суспензија лифт.Ве молиме имајте предвид дека пред spacer дебелината на лифт на висина не е 1 : 1 сооднос.Кочење spacer инсталација менува аголот на долниот контрола рака, и оваа сметки за дополнителни подигнете ги надминува реалните дебелина на изолација.ИНСТАЛАЦИЈА : Лесно топ-на инсталацијата трае 3 до 6 часа, без потреба за посебни алатки. *На усогласување е секогаш се препорачува ако се менува висината на вашето возило.БЕНЕФИЦИИ : ја Подобрува изгледот на вашето возило и се зголемува земјата царинење, што ќе ви овозможи да ги собере поголема обичај прирабници и гуми.

За стоката

Слична стока во категоријата