0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Julbo Explorer 2.0 Планина очила за сонце w/REACTIV или Spectron Објектив...

Julbo Explorer 2.0 Планина очила за сонце w/REACTIV или Spectron Објектив...

DEN 2311.20
Това е достапна

Износот

Поликарбонат.Произведено во САД или Увезуваат.Пластична рамка.Photochromic леќа.Поларизирана.Анти-Магла Слој на кожата.Леќа ширина : 61 милиметри.ДИЗАЈН : широк/панорамски леќа " очила со нудејќи високо-заштита, висока-перформанси за висока планина авантура.Најдобро одговара Средни до Големи димензии лица.ЛЕЌИ на камерата : REACTIV Висока Планина 2-4 Photochromic.На REACTIV Поларизирани леќи на транзиции помеѓу категорија 2 и категорија 4 леќа.Во ниско-светлосни услови категорија 2 испорачува Видливата Светлина Трансмисија (VLT) на 35%, блокирање на 65% на видлива светлина.Категорија 4 леќа, во силна сончева светлина, испорачува 7% VLT блокирање 93% од видлива светлина.ОДГОВАРА : 360 прилагодливи храмови се обезбеди целосен опсег на приспособување позитивно одговара на лицето и главата за целосна доверба и додека сте во движење.КОНТРОЛА : Контрола Техника е ексклузивен мек материјал на храмови кои не се држи до косата, за совршена контрола и удобност дури и кога е ладно или испотени.Флексибилни, шок-апсорбирање на Носот Зафат вметнете за да не се лизга мост го задржува очила од лизгање надолу.КАРАКТЕРИСТИКИ : Отстранлив страна штитови за несакани заштита од груби и оштетување на ветрот, сјајот и сонцето.Природен пред venting на воздухот создадени од леќа форма.Вкупно Покриеност со леќи кои ги штитат очите од УВА, UVB, и UVC светлина.Се вклопува поголем големина лица.Пред вентилација за да се спречи fogging.Photochromic објектив за планините и светли услови, транзиција од дожд услови во планините да се донесе сонце во снег.Поларизирана за намалување на отсјај на водата или во снегот.Анти-магла обложување на внатрешни работи на објективот.Поликарбонат леќа погоден за сите активности кога се изложени на светлина.Анти-рефлективен слој.

За стоката

Слична стока во категоријата