0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Sunco Осветлување 6 Pack LED Таванот Панел, 2x4 ФТ, 50W, Dimmable 0-10V, 5500 LM, 5000K бел ден, Рамни позадинско осветлување Тела, Директна Жица, Рамна или Пад Таванот се Инсталира, Прашина

Sunco Осветлување 6 Pack LED Таванот Панел, 2x4 ФТ, 50W, Dimmable 0-10V, 5500 LM, 5000K бел ден, Рамни позадинско

DEN 1089.60
Това е достапна

Износот

Прекин на колекции кои не се опфатени со панел, но тие ќе вклучуваат сидро, јажиња, и хардвер.Сертификати : ETL, DLC.Зошто е тоа така?. ✅ КОМЕРЦИЈАЛНО ОДДЕЛЕНИЕ – Sunco е LED таванот панел заменува застарена КРИЕШЕ тела или флуоресцентни цевки да се обезбеди поголема енергетска ефикасност.Издржливи челична рамка со прав тесни дизајн, погоден за вдлабнати или пад таванот инсталација, опрема вклучени (загради, жица ореви, jbox).Националната Електрични Код (NEC) Член 725 ја означува Класа 1, 2, 3 жици details.Класа 2 коло е низок напон коло се наоѓа помеѓу вчита страната на Класа 2 извор на енергија и поврзана опрема.Користете мека крпа и благ детергент за чистење на леќите.Исто така, со својата интегрирани Led диоди, ПРЕДВОДЕНИ е дел од светлината тела.На LED светла, 0-10 V затемнување контроли LED излезниот интензитет за да смените колку светлината се емитува.Вие не ќе треба да relamp интегрирана светлина тела во текот на нејзиниот живот.Она што е 0-10 V затемнување?. · Суспензија Инсталирате - го Суспендира од жица, па тоа виси хоризонтално далеку од таванот. ✅ SUNCO БЕНЕФИЦИИ - 10-годишна Гаранција!Ние ги почитуваат највисоките стандарди за сите наши производи со тестирање секој производ за оптимални перформанси и безбедност.Class 2 жици користи диригент големини 18 или 16 AWG AWG.Нашите LED Таванот Панели вклучуваат две возачот маски на задната страна од таблата.Напојување во овој случај би се конвертира 120 V моќ во низок напон.Она што не е Класа 2 коло значи?.За целосна инсталација детали, ве молиме прочитајте ја нашата инсталација рачно.Каков вид на одржување се потребни на Sunco LED Таванот Панел?.Дека треба да вклучуваат црна жица (L), бела жица (N), и зелена жица (земјата).Постојат 2 жици прегради на задната страна на Sunco LED Таванот Панел.На LED светла, 0-10 V затемнување контроли LED излезниот интензитет за да смените колку светлината се емитува (односно, 1 V е за 10%).

За стоката

Слична стока во категоријата