0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
ABS/TPU/PLA Филамент, 1.75 Mm 1KG, 3D Печатење Материјал, За 3D Печатач, 3D Пенкало, Пластични PLA Filamento, 3D Принтер Делови (Боја : TPU Црна)

ABS/TPU/PLA Филамент, 1.75 Mm 1KG, 3D Печатење Материјал, За 3D Печатач, 3D Пенкало, Пластични PLA Filamento, 3D

DEN 1149.60
Това е достапна

Износот

Без мирис, нетоксичен, Животната средина, biodegradable материјал.Силна мазност и glossi нес.Одлична флуидност, Не завиткување прашања за печатење голема област објект, анти-свиткување.Сите наши 3 D печатач filaments се 100% богородица материјал, никогаш не користете рециклиран материјал или regrind материјал, и сите постигнува најновите СТИГНАТ до сертификат.Пред масовно производство, нашите инженер секогаш се направи тест за да бидете сигурни дека секоја серија на нови суровини мора да бидат испечатени од страна на 3 D печатач.Гајтанот димензии : 200mm totaldiameter : x 55mmhole diameterx75mm height Box големина : 22x22x8cm Net тежина : 1kg/гајтанот(2.2 lbs) Испорака тежина : 1.2 kg(2.64 lbs) Вакуум запечатени со desiccant, анти-влага и анти-прашина.

За стоката

Слична стока во категоријата