0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Firecrest ND 4x4 ND Неутрален густина Филтер 4.8 (16 Запира) компатибилен со сите 4x4 matte кутии

Firecrest ND 4x4 ND Неутрален густина Филтер 4.8 (16 Запира) компатибилен со сите 4x4 matte кутии

DEN 8496.00
Това е достапна

Износот

Firecrest технологија е неутрален низ целиот спектар, вклучувајќи УВ, видливи и инфра црвени. 4"x4" IRND неутрален густина филтер ги намалува светлината од 16 F-запира.Hyper-неутрални Firecrest слој е во сендвич во рамките на филтер, обезбедување заштита од гребење и оштетување. 4mm дебели филтер направен во велика БРИТАНИЈА користење Schott Superwite стакло, најдобрите оптичко стакло се достапни.Компатибилен со сите 4x4" matte кутии.Firecrest ND 4x4 ND Неутрален густина Филтер 4.8 (16 Запира) компатибилен со сите 4"x4" matte кутии.

За стоката

Слична стока во категоријата