0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Големиот Брат (Период) - Доенче & Деца T-Shirt

Големиот Брат (Период) - Доенче & Деца T-Shirt

DEN 238.56
Това е достапна

Износот

100% Памук.Собори сува.ГОЛЕМИНИ : Младата големини во 12 и 18 месеци; Деца големини во 2 T, 3 T, 4 T и 5/6. ТКАЕНИНА И УДОБНОСТ : 100% Чешлани Ringspun Памук.Парична казна Џерси ткаенина е мека на допир и удобен за носење.Двојно игла шевови на ракавите и на дното полите.Страна цвест изградба.Лесно Солза етикета за максимална удобност.Хедер Греј е 93% памук и 7% полиестер.ДЕТАЛИ ГОЛЕМИНА МЕРЕЊА : на Располагање на 2 фотографија и под Опис на Производот област подолу.Ако не е сигурен во врска со големината, цел на следната големина нагоре.Детето ќе прерасне во секој случај.Да се биде 100% памучна ткаенина, тоа ќе се намали само малку време за миење.КВАЛИТЕТ на ПЕЧАТЕЊЕ : Печатени со врвен квалитет мастила што резултира во различни печати бои и се спротивстави да бледнее и пукање.Дизајнирана и отпечатена со највисоките стандарди за квалитет во САД.Сите Мерења се во инчи.Мери со кошула поставени рамни на масата.МЛАДАТА ГОЛЕМИНИ : 12 Месец : ширина 11, должина 13.518 Месец : ширина 12, должина 14.5 ДЕЦА ГОЛЕМИНИ : 2 T : ширина 12, должина 15.53 Т : ширина 13, должина 16.5 4 T : ширина 14, должина и 17,5 5/6 : ширина 15, должина 18.5 Забелешка : горенаведените мерки се приближуваме и може да се разликува малку поради производство variances обично се наоѓаат во облека.Големина имиња не мора да кореспондира со возраста на детето.Проверете мерење пред да нарачате.Ако се двоумите, со цел на следниот големина нагоре.(092020).

За стоката

Слична стока во категоријата