0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
ZYL-YL Имајќи Водич Поддршка и SCS8UU Имајќи го Блокира CNC Делови 200mm Линеарна Железнички Вратило Род Линеарно Движење Производи

ZYL-YL Имајќи Водич Поддршка и SCS8UU Имајќи го Блокира CNC Делови 200mm Линеарна Железнички Вратило Род Линеарно

DEN 1215.12
Това е достапна

Износот

Добра отпорност на абење и сила, висока точност, тешко да ' рѓа.Има добри перформанси, ниска триење коефициенти и долго користење спојува.Погоден Компатибилен со Индустриска автоматизација опрема, stepper моторни пречки, како што се 3 D принтери, гравирање машина, XYZ модул, лизгачот, лифтови и др.Лесен за инсталација и лесен за употреба.Ние сме производот фокусирани на Европскиот пазар.Ако имате било какви прашања, можете да побарате од нас.Ние ќе ви одговори на вашата порака во рок од 3-8 часа.Нашите производи, исто така, ќе бидат внимателно селектирани за вас пред пратката Бидете сигурни дека не постојат проблеми, пред испраќањето на стоката за вас.Ние сме производот фокусирани на Европскиот пазар.Ако имате било какви прашања, можете да побарате од нас.Ние ќе ви одговори на вашата порака во рок од 3-8 часа.Нашите производи, исто така, ќе бидат внимателно селектирани за вас пред пратката Бидете сигурни дека не постојат проблеми, пред испраќањето на стоката за вас.Спецификација : Оптички Axis Material : Нерѓосувачки steel Color : Silver Diameter : 8mm Total Должина : 200x8mm Rail Вратило Support Material : Aluminum Color : Silver Hole дијаметар : 8mm Total должина : 41mm Height : 32mm Linear Слајд Block Material : Aluminum Color : Silver Bore дијаметар : 16mm Hole дијаметар : 8mm Total должина : 33mm Height : 17mm How за да го инсталирате : 1. Стави Линеарна Слајд Блок во водство род.2. Тогаш Железнички Вратило Поддршка одделно се инсталира на двата краја на Олово завртка.3. Според големината на што треба за да го прилагодите растојанието помеѓу орев и Монтирани топката имајќи.4. Стави вратило спојка во водство завртка покрај Монтирани топката имајќи.Пакет се Вклучени : 1 X Хром Род Железнички Shafts2 X SCS8 UU Линеарна Имајќи Алуминиум Blocks2 X SK8 Фиксна Bearings Your 100% задоволство е нашата крајна цел е,ако имате било каков проблем,ве молиме слободно контактирајте со нас!.

За стоката

Optical Axis :
Material:
Stainless steel
Color:
Silver
Diameter:
8mm
Total Length:
200x8mm
Rail Shaft Support :
Material:
Aluminum
Color:
Silver
Hole diameter:
8mm
Total length:
41mm
Height:
32mm
Linear Slide Block :
Material:
Aluminum
Color:
Silver
Bore diameter:
16mm
Hole diameter:
8mm
Total length:
33mm
Height:
17mm
How to install:
1. Put Linear Slide Block into the Lead rod. :
2. Then the Rail Shaft Support separately install at both ends of the Lead screw. :
3. According to the size of you need to adjust the distance between the nut and Mounted ball bearing. :
4. Put shaft coupling into the Lead screw beside the Mounted ball bearing. :
Package Included:
1 X Chrome Rod Rail Shafts :
2 X SCS8UU Linear Bearing Aluminum Blocks :
2 X SK8 Fixed Bearings :
Your 100% satisfaction is our final goal,if you have any problem,please feel free to contact us! :

Слична стока во категоријата