0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Компјутерски потрошен материјал,Мрежен Адаптер Тип‑C до Gigabit Жичен 2500M 2.5 G Онлајн Игри за 10 / Vista/XP

Компјутерски потрошен материјал,Мрежен Адаптер Тип‑C до Gigabit Жичен 2500M 2.5 G Онлајн Игри за 10 / Vista/XP

DEN 2287.20
Това е достапна

Износот

Работи како висока‑перформанси и високо интегриран USB 3.0 автобус Ethernet контролер, Тип‑C до Ethernet адаптер поддржува 10. Држи 10 M / 100 M / 1 G / 2.5 Gbps Ethernet функции врз основа на IEEE802.3bz LAN стандард, како адаптерот може да се користат.За plug and play спецификација, како адаптер може да ги поддржи разбуди на LAN, кој исто така може да биде во линија со USB 2.0 и USB 1.0/1.1 спецификации.Во согласност со IEEE 802.3, IEEE 802.3 u, IEEE 802.3 ab и авто‑преговарање со проширена иднина страница функција.Поддршка IEEE 802.1 СТР слој 2 приоритет кодирање, поддршка IEEE 802.1 П VLAN ознака, поддршка IEEE802.3az на енергија‑заштеда на Ethernet, поддршка IEEE802.3bz додека 2.5 GBASE‑Т подржува full‑duplex контрола. (IEEE 802.3 x).Спецификација : Item Type Network adapter Chipset RTL8156 BPort Number1 x RJ45 Standard IEEE 802.3,IEEE 802.3 у,IEEE 802.3 аз,IEEE 802.3 ab,IEEE 802.3 bz Internet Media10 Base-Т, cat3 или над UTP, 1000 Base-Tx, cat5 UTPData Rate10 / 100 / 1000 M / 2.5 Gbps Interface Type-CColor White LED Indicator10 M/100/1 GLink/акт, 2.5 GLink/акт, моќ supply Size Approx. 72 x x x x 27 x x x x 16.5 mm / 2.8 x 1.1 x 0.6 во, USB Кабел : Прибл. 73mm / 2.9 in Support Оперативни System For Windows 10 / 8.1 / 8 / 32-bit и 64-bit / Windows 7 / Vista / XPEnvironment Working Температура : 0℃-55℃Релативната Влажност : 10%-90% (без кондензација)Температура на Чување : -20℃-80℃Релативната Влажност : 5%-90% (без кондензација)Други Features Plug и play Wake на LAN Пакет Листа : 1 x Мрежен Адаптер.

За стоката

Слична стока во категоријата