0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Карбонски Влакна Исполнет Најлон со Вжарено 1.75 mm 3D Печатач со Вжарено,1KG 2.2 LBS Гајтанот, 3D Печатење со Вжарено за 3D Принтери

Карбонски Влакна Исполнет Најлон со Вжарено 1.75 mm 3D Печатач со Вжарено,1KG 2.2 LBS Гајтанот, 3D Печатење со

DEN 386.40
Това е достапна

Износот

На дното плоча се препорачува да се pei orifice He направи посебна платформа за warping;4. Поради посебност од најлон карбонски влакна потрошен материјал, ве молиме потврдете дали печатарот може да се печати најлон карбонски влакна;2.Ниска Намалување., да се најде на процесот на параметрите кои одговараат на машина и материјал за подобрување на печатење ефект на производот;. Применливи модели : со топлина : кревет, затворени ;3.Висока Цврстина.Net Тежина : 1 KG.Минимум толеранција и ниска warping да се обезбеди доследна хранење и стабилен , нема затнување, исклучително високо успешна стапка, што резултира во печатени делови, кои имаат одличен површина и се многу прецизни. Засегнат од карактеристиките, најлон е многу лесно да се апсорбираат вода и влага.e SUN филамент доаѓа во запечатен вакуум торба со desiccant кеса за да го чувајте го сув и да ја задржите од прашина и странски честички, млазницата метеж и дава мазна 3 D модели.24 g/cm3 Melt индексот 10 (250°C/5kg) g/10min Tensile сила 75 Mpa Elongation на пауза 26%Flexural сила 122 Mpa Flexural modulus 5160 Mpalzod notched влијание сила 12 KJ/m2 Heat нарушување на температура од 120 (°C, 0.45 MPa)упатство за употреба : 1. Печатење параметри се во врска со вршењето на машина со големина на моделот, степенот на сложеност, карактеристиките на материјалот, итн.Се топи добро, нема напукнување, без меурчиња.Ве молиме користете го колку што е можно побрзо отварање. Компатибилен со Повеќето од 3 D Печатари.Ве молиме сува и печат торба кога не е во употреба.се хранат правилно и постојано без затнување на млазницата или екструдер.Висока Прецизност.Целосна 1 KG 3 D печатач со вжарено ролна, совршен заобленоста и многу помал дијаметар толеранција, не се поклопуваат или . Пред печатење, проверете дали машината е нормално, дали растојанието помеѓу топол кревет и млазницата е соодветно, и да го исчисти остаток материјал на nozzle6.Отпорност на топлина 120°C.6 mm млазници.Материјалот е додадено со висока цврстина на карбонски влакна врз основа на својствата на најлон, така што материјалот има повисока modulus и цврстина.

За стоката

Слична стока во категоријата