0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
XWMR Лабораторија Колба Поддршка Плута Стојат, Плута Колба Носителот, Круг Колба Плута Стојат Мат, Практични Стакло Загради, Добра Еластичност, во 3.1-6.3 во Дијаметар

XWMR Лабораторија Колба Поддршка Плута Стојат, Плута Колба Носителот, Круг Колба Плута Стојат Мат, Практични Стакло

DEN 93.60
Това е достапна

Износот

Високо-квалитетни Материјали : На колба поддршка усвојува премиум висока густина синтетички корк.Својата добра термичка и електрична изолација го прави тоа не е лесно да се изгори.Отпорност на корозија : Нашата Плута Застане е направен од високи температури и висок притисок, и тоа ги има 30мм дебелина.Таа е отпорна на корозија, киселина, и алкално, и топлина, што гарантира долг животен век.Истакнатите Карактеристики : Кој добра еластичност и силна коефициент на триење, вашиот колба нема да се скрши или да падне лесно.Тоа може да се задржи на стакло стабилна.Големина Избор : Постојат различни големини за да изберете од, вклучувајќи ги 80/100/110/120/140/160mm во дијаметар, која е погодна за различни круг дното стакло.Задоволство Гарантира : Секој Колба Поддршка ние продаваме е прегледано внимателно и да се пакуваат и да се осигура дека е безбедно и од највисок квалитет.Ако сметаш дека тој не ги исполни вашите очекувања, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе го реши проблемот за вас.Опис : висока густина синтетички плута носителот на околината од страна на висока температура и притисок, и дебелината е 30мм.На Плута Колба Носителот има силна топлина и електрична изолација и не е лесно да се добие оган.Карактеристики : Киселина и алкално отпорност, отпорност на корозија, отпорност на топлина, топлинска изолација Добра еластичност, силна коефициент на триење.Спецификација : Материјал : плута Надворешниот дијаметар : 80mm/3.1 во 100mm/3.9 во,110mm/4.3 во,120mm/4.7 во,140mm/5.5 во,160mm/6.3 во(Изборен) Висина : 30 mm /1.2 во Тежина : Околу.30g~60g/1.1 оз~2.1 oz Package листа : 1 x Лабораторија Колба Плута Stand Notes : Поради светлосни ефекти и снимање агли, бојата на објектот и тоа што е прикажано на сликата може да имаат нијанса.Поради рачни мерења на локации, може да се толеранцијата на производ големина.

За стоката

Material:
cork
Outer diameter:
80mm/3.1in, 100mm/3.9in,110mm/4.3in,120mm/4.7in,140mm/5.5in,160mm/6.3in(Optional)
Height:
30 mm /1.2in
Weight:
Approx.30g~60g/1.1oz~2.1ozPackage list
1 x Laboratory Flask Cork Stand :
Notes:
Due to the lighting effects and shooting angles, the color of the item and that shown in the picture might have a nuance. :
Due to manual measurement, there might be a tolerance in the product size. :

Слична стока во категоријата