0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
BRDI Термички Голема Брзина Печатач, Мини Преносни Висока Резолуција Слободни Уредување Практично Користење L11 Етикета Печатач Висока Стабилност за Статистика за Д?

BRDI Термички Голема Брзина Печатач, Мини Преносни Висока Резолуција Слободни Уредување Практично Користење L11

DEN 2061.60
Това е достапна

Износот

Лесен за Користење : Преземете СТАН на вашиот мобилен телефон, да ја стави во термо етикета печатење, и пар на мобилен телефон и печатач да го користите.Практично Користење : за Користење на топлинска печатење, само термички етикета хартија, не со мастило, лента, повеќе лесен за употреба.Поддршка за Печатење Содржина : Мини етикета печатач ја поддржува печатење на текст, графика, симболи, една димензионална кодови, две димензионални кодови, итн.Висока Стабилност : L11 етикета печатач користи BT 4.0 конекција, стабилен пренос на податоци, уредување на СТАН, слободно уредување.Висока Резолуција : Термички етикета печатач за печатење резолуција до 203 DPI, ефикасен печатење ширина е 12mm.Функција : 1. Висока Резолуција : Термички етикета печатач за печатење резолуција до 203 DPI, ефикасен печатење ширина е 12mm.2. Поддршка за Печатење Содржина : Мини етикета печатач ја поддржува печатење на текст, графика, симболи, една димензионална кодови, две димензионални кодови, итн.3. Лесен за Користење : Преземете СТАН на вашиот мобилен телефон, да ја стави во термо етикета печатење, и пар на мобилен телефон и печатач да го користите.4. Висока Стабилност : L11 етикета печатач користи BT 4.0 конекција, стабилен пренос на податоци, уредување на СТАН, слободно уредување.5. Практично Користење : за Користење на топлинска печатење, само термички етикета хартија, не со мастило, лента, повеќе лесен за употреба.Како да го Користите : 1. Преземете СТАН за уредување на софтвер на вашиот мобилен phone2. Стави во термо печатење label3. BT спарување на мобилен телефон и на печатач може да се used Specification : Предмет Тип : Етикета Printer Product Материјал : ABSProduct Модел : L11 Effective Печатење Ширина : Прибл. 12mm / 0.5 in Printer на Точноста : 203 DPIBT : 4.0 Изграден во Литиум Батерија Капацитет : 1500m Ah (Inclusive) Пакет Листа : 1 x Етикета Printer1 x Полнење Cable1 x Корисникот Manual Note : Брод со изграден во батеријата.

За стоката

Item Type:
Label Printer
Product Material:
ABS
Product Model:
L11
Effective Printing Width:
Approx. 12mm / 0.5in
Printer Accuracy:
203DPI
BT:
4.0
Built in Lithium Battery Capacity:
1500mAh (Inclusive)
Package List:
1 x Label Printer1 x Charging Cable :
1 x User Manual :
Ship with built in battery :

Слична стока во категоријата