0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
ProMariner 22034 ProSafe 30 Amp Галвански Isolator

ProMariner 22034 ProSafe 30 Amp Галвански Isolator

DEN 6156.24
Това е достапна

Износот

ABYC A-28 јули '08 и во Согласност Успеат Безбедно Уверение.Станот Пакет Висока Моќност Semiconductors.Иновативни Само-Ладење Дизајн.Палење Заштитени.Злато Позлатен Сите Отпуштања.Promariner Pro Safe 30 Amp Галвански Isolator - Pro Safe FS инсталира лесно и не бара посветена на следење за да се потврди оперативниот статус на галвански isolator како што се бара од страна на не Fail Safe Заверена галвански isolators.Pro Safe FS 30 е изграден на стабилна Flat Pack phlx платформи обезбедување дека во случај на неуспех, неуспехот е безбедно страна не ја загрози земјата континуитет на одборот кога е поврзан на AC Брегот Моќ.УЛ Заверена да ABYC A-28 Стандарди.За 30 Amp shorepower инсталации.На Pro Safe FS Серија на Fail Safe 30 и 60 Amp Галвански Isolators ќе го прекинете галвански прилив со други бродови на марина кога се инсталира на брод кој е поврзан со AC Брегот Моќ.Оваа технологија ја одржува AC безбедноста на земјата и се решава најчестите форми на корозија и предвремена цинк загуба во рамките на чамци поврзување на системот.

За стоката

Слична стока во категоријата