0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
SH-ЧЕН MGN12H 450mm Линеарна Железнички,Линеарна Слајд Водич Железнички,Имајќи Челик Линеарна Железнички Водич,со Линеарен Водич Блок,Компатибилен со Автоматизација Оп?

SH-ЧЕН MGN12H 450mm Линеарна Железнички,Линеарна Слајд Водич Железнички,Имајќи Челик Линеарна Железнички Водич,со

DEN 938.40
Това е достапна

Износот

Оваа линеарна железнички и блок се мали во големина и лесен, особено погоден Компатибилен со мали капацитети.Усвојување на 4-точка за контакт дизајн, што може да носи товар од секоја насока, и да има добра цврстина и висока точност.Дизајниран со топката retainer, која им овозможува на заменливост во случај на мала прецизност.Блок има систем за подмачкување; масло за подмачкување, лесно може да се стави во масло влезот на страна.Широко се користи Компатибилен со автоматска опрема, прецизност на мерење опрема, и многу други машини кои треба прецизност линеарно движење.Ако нашите производи имаат никакви проблеми, ние може да обезбеди замена / Врати Услуга, добредојдени да не контактирате во секое време!Карактеристики : Ова линеарна железнички и блок се мали во големина и лесен, особено погоден Компатибилен со мали капацитети.Усвојување на 4-точка за контакт дизајн, што може да носи товар од секоја насока, и да има добра цврстина и висока точност.Дизајниран со топката retainer, која им овозможува на заменливост во случај на мала прецизност.Блок има систем за подмачкување; масло за подмачкување, лесно може да се стави во масло влезот на страна.Широко се користи Компатибилен со автоматска опрема, прецизност на мерење опрема, и многу други машини кои треба прецизност линеарно движење.Спецификации : Модел : MGN12 HType : Слајд rail Slide Песна : Линеарна rail Length : 450mm/17.7 in Width : 12mm/0.5 in Material : Имајќи steel Accuracy Класа : HBlock Фиксација Метод : Locked Weight : 348g(прибл.)Пакетот Вклучува : 1 x Линеарна Водич Rail1 x Линеарна Водич Block Note : ве Молиме овозможи мали димензии грешка поради прирачник за мерење.Благодарение Компатибилен со вашето разбирање.

За стоката

Слична стока во категоријата