0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
SeaChem Матрица Јаглерод 250 Milliliter

SeaChem Матрица Јаглерод 250 Milliliter

DEN 215.76
Това е достапна

Износот

Matrix CarbonÃ'ª е навистина уникатна активиран јаглерод.Таа е формирана како сферични лежиште за оптимални hydrodynamics, и ќе не пакет.Тоа им дозволува на максимален проток на вода и контакт со својата висока густина на macroporous обврзувачки сајтови.Matrix CarbonÃ'ª има многу ниска пепел содржина како што е наведено од страна на неговиот минимално влијание на p H.Дури и кога се додава дестилирана вода, тоа не се подигне p H над 7.0.Додека сите carbons содржат фосфат, без оглед на невистинити тврдења напротив, Matrix CarbonÃ'ª има најниска пронајде leachable фосфат содржината на сите поголеми јаглерод брендови тестирани.Matrix CarbonÃ'ª супериорна други висок степен на carbons од страна на најмалку два пати кога ќе се спореди за вкупен капацитет да се отстрани аквариум органска материја, стапката на адсорпција и времетраење на користење.Овој производ се продава по волумен.Цитирана тежина е минимална тежина.НАСОКИ : 250 m L лесно ќе се третираат 400 L (100 литри*) за неколку месеци.Matrix CarbonÃ'ª е многу чиста и речиси прашина слободни.За најдобри резултати, Matrix CarbonÃ'ª треба да бидат поставени така што да се зголеми протокот на вода низ него.Тоа може да се користи во канистер филтер, хемиски филтрација модул, кутија филтер, или кој било висок проток областа на trickle филтер.Кралската Реден Број : ASM106.

За стоката

Слична стока во категоријата