0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
ABS Жолта 3idea 1.75 mm ABS со Вжарено Жолта за 3D Печатач 1 Кг Гајтанот 3D Печатење Материјал

ABS Жолта 3idea 1.75 mm ABS со Вжарено Жолта за 3D Печатач 1 Кг Гајтанот 3D Печатење Материјал

DEN 290.40
Това е достапна

Износот

1 KG (приближно 2.20 lbs) Гајтанот. 1.75 mm Филамент Дијаметар (Димензионални Точност +/- 0.03 mm).ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) 3 D Печатач со Вжарено Vacuumed Запечатени Со Desiccant.ABS е силна, површински лечи термопластични.Се Препорачува Истиснување/Млазницата Температура 210°C - 240°C (410°F - 464°F), За Употреба Со Загреан Се Изгради Платформа Се Препорачува. 3idea 3 D Производи Нашите конструиран со вжарено е тука да ви помогне да стримувате вашиот креативен излез, овозможувајќи ви да видите вашите мисли и концепти се конструирани во вистински и наградување на реалноста.На filaments се универзално дизајниран и е компатибилен со 3Д Принтери користење 1.75 mm дијаметар филамент, со димензионални точност од +/- 0.03 mm.ABS или Acrylonitrile Butadiene Styrene, е жилав и издржлив термопластични.Тоа е способност да се со стојат повисоки температури, ABS е еден од најпопуларните и најчесто одбраната материјал на пазарот.ABS може да се користи за целосно функционални модели, и е најблиску материјал за вистински производни модели.3 D испечатени објектот ќе имаат сјајни тип заврши со сакаме тоа : Отпечатоци на повисока температура Цврсти и издржливи Бара помалку прирачник завршувањето на Процесот во acetone за полиран финиш.3idea ABS со Вжарено Спецификации : - Дијаметар : 1.75 mm - Димензионални Точност : ±0.02 мм - Печатење Температура : 220 - 240 °C(428-464°F)- Платформа Темп. : Загреан кревет 80-120°C(176-248°F)- Нето Тежина : 1 KG (2.2 lbs)Висок Квалитет & Висока Compatibility Eco-friendly 3 D печатач со вжарено со високи перформанси,нема меур,без притискање,нема прием.Enotepad filaments се универзално дизајниран и е компатибилен со 3Д Принтери користење 1.75 mm дијаметар филамент, со димензионални точност од +/- 0.02 mm.

За стоката

Слична стока во категоријата