0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
J&D Производство VHPR200312 Висок Притисок Fogging Линија со Couplers, 1/2 од не 'Рѓосувачки Челик Пајпер, 20' Должина, 0.03 GPM Млазницата, 12 Проред, Хром

J&D Производство VHPR200312 Висок Притисок Fogging Линија со Couplers, 1/2 од не 'Рѓосувачки Челик Пајпер, 20'

DEN 12246.24
Това е достапна

Износот

Го намалува температури брзо и рамномерно со минимална енергија употреба.Минимизира топлински стрес со кои се подобрува хранат конверзија за да се зголеми производството.Лесно да се retrofit вашата моментална вентилација систем.Направени од материјали отпорни на корозија за долг живот.Слободен фаза и 3 фаза системи на располагање.Оваа J&D Производство на Висок Притисок Fogging Линија, модел VHPR200312, е 1/2" Цевка од Нерѓосувачки Челик, 20', во Должина, има .03 GPM Млазници, со 12" Проред, и доаѓа Со Couplers.J&D ' s 1000 PSI Висок Притисок Магла системот е одличен начин да се намалат температурите во повеќето било кој тип на добитокот и хортикултурно и многу комерцијални / индустриски објекти.Чиста вода се пумпа низ линии и прска надвор од млазници во милијарди од мали (micron) честички што го прави лесен за топол воздух за да испари водата за максимално ладење.J&D Висок Притисок Магла Систем е дизајниран од страна на најдобрите дизајн на вработените во индустријата и може да се стави во вашите згради со малку да нема структурни промени.J&D Висок Притисок Магла Системи за намалување на морталитетот предизвикан од страна на топлински стрес за сите на добитокот.За слој индустрија тоа ќе помогне во зголемување на јајце маса и квантитетот, во живо производство апликации ќе им помогне во зголемување на телесната тежина и за добитокот, го скратува завршувањето на време.Нашите магла систем ќе им овозможи на maximization на топло времето порибување нивоа и тоа ќе се обезбеди пропишаниот влажност нивоа за да се обезбеди контрола на прашината.Некои карактеристики вклучуваат : филтрира честичките надолу за да 1 micron со нашата 3 фаза филтер колекции, Анти капе месинг млазници со крајот на линија авто одвод на вентил за да им помогне одржите вашиот кат сува, го Намалува топлинскиот стрес mortalities.

За стоката

Слична стока во категоријата