0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Led Видео Светлина, LED Панел Светлина На Камерата се Пополни Светлина,6000K LED Светло во Видео Панел со 1/4 Завртка Дупка и Стандард Топла Чевли Планината, Камера Светло Ф?

Led Видео Светлина, LED Панел Светлина На Камерата се Пополни Светлина,6000K LED Светло во Видео Панел со 1/4 Завртка

DEN 362.16
Това е достапна

Износот

Мини преносни LED светло, ви обезбеди со 5.5 W моќ на светлината, 6000 K боја температура, погоден за свадби, вести, интервјуа, портрети, производ на снимањето, итн.6000 K стабилна температура на бојата и 0%-100% stepless осветленоста на вредноста не може целосно да ги исполни вашите различни услови под различни средини.LED светло во видео Со ладна чевли база, што е погодна за речиси секој дигитален SLR фото апарати и camcorders, и може да се користи за макро фотографија, производ на снимањето и снимање на видео, вести, интервјуа и производ на снимањето.Усвојува 49pcs на високо квалитетни LED, светла со долг животен век, и обезбедува висока ефикасност, слаба светлина распаѓање и ниска неуспех.Со 1/4" завртка дупка и стандард топла чевли планината, компатибилен со повеќето од камерите и додатоци како tripod, лесен и удобен за користење.Светлината има 3 ладно чевли месеци на двете страни и може да се испреплетени со други светла за да направите прилагодувања на светлото посилни.Поддржува АА батерија, 5.5 W помала моќ, нудејќи долго време континуирано осветлување.Ultralight мини големина, лесно да се носат и продавница.Спецификација : Модел : W49 Материјал : АБС Боја : како на сликата прикажани Извор на Светлина : 49pcs*LED CRI : >90 Боја Температура : 6000 K Моќ : 5.5 W Прозрачна Флукс : 800lm Dimmable : 0-100% Зрак Агол : 60 степен на Батеријата : 2*АА батерија (не се вклучени) Светло, Големина : Прибл. 8 * 6.5 * 3.1 cm / 3.1 * 2.6 * 1.2" Тежина : Околу. 90g Пакет Листа : 1 * Пополнете Светлината 1 * Упатство Камерата не е вклучена.

За стоката

Model:
W49
Material:
ABS
Color:
as picture shown
Light Source:
49pcs*LED
CRI:
>90
Color Temperature:
6000K
Power:
5.5W
Luminous Flux:
800lm
Dimmable:
0-100%
Beam Angle:
60 degree
Battery:
2*AA battery (not included)
Light Size:
Approx. 8 * 6.5 * 3.1cm / 3.1 * 2.6 * 1.2
Weight:
Approx. 90g
Package List:
1 * Fill Light :
1 * Manual :
Camera is not included. :

Слична стока во категоријата